Nowinki techniczne, Omówienia projektów

Serwis korporacyjny dla WKT przykładem skutecznej optymalizacji pod wyszukiwarkę Google

Od lat tworzymy serwisy korporacyjne i jak potwierdzają opinie naszych klientów, jesteśmy w tym naprawdę dobrzy. ;-) Jako przykładem posłużymy się serwisem internetowym dla firmy WKT, będącej częścią międzynarodowego koncernu SIG plc.

Serwis internetowy WKT został zrealizowany ze szczególnym nastawieniem na użyteczność, przejrzystość i dostępność. Wszystkie wymagania jakie stawialiśmy sobie przed rozpoczęciem realizacji tego projektu zostały spełnione. A wiemy to dzięki statystykom Google Analytics :).

labber.pl

Jednym z najbardziej istotnych elementów podczas procesu projektowania serwisu WKT, było jego zoptymalizowanie pod kątem uzyskania jak najlepszej widoczności w wyszukiwarce Google. Zastosowanie tego zabiegu przyniosło nadzwyczaj dobre efekty:

– ponad 2000 zaindeksowanych podstron,
– ponad 68% wizyt pochodzi z Google,
– wszystkie wizyty z Google są wynikiem tzw. long tail.

Oznacza to, że serwis został tak zoptymalizowany pod kątem Google, że występuje efekt samodzielnego pozycjonowania go dla specyficznych, kliku wyrazowych fraz kluczowych. I to dzięki  nim strona ma tak dużo wizyt. To jest właśnie Long Tail.

Kilka słów od Ediego Skraby – Project Managera tego projektu:  Realizując serwis internetowy dla WKT potwierdziliśmy nasze kompetencje w zakresie tego typu projektów. Po raz kolejny mieliśmy okazję pracować dla branży budowlanej. Optymalizację serwisu WKT zaprojektowaliśmy w oparciu o strategię zakładającą wykorzystanie Google jako skutecznego kanału marketingu B2B. Statystyki serwisu pokazują, że było to naprawdę dobre posunięcie.

labber.pl

– – – – – – – – – – – – – –

Agencja interaktywna EURA7  istnieje na rynku od 1999 roku świadcząc usługi w zakresie projektowania serwisów internetowych i szeroko rozumianego marketingu interaktywnego. Do tej pory firma zrealizowała serwisy korporacyjne dla firm takich jak Trigranit, Silikony Polskie, G24 innovations, Naturell, I.D.C. Polonia. Kontakt telefoniczny: 0 801 003 083.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki
Jestem optymistą!

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x