Ciekawostki branżowe, Media społecznościowe, Najnowsze, Social media, Technologie, WWW

Szach-mat Facebooka?

„Jeśli się nie rozwijasz, to się cofasz” – ileż razy słyszeliśmy podobne zdanie w wielu życiowych sytuacjach. Z pewnością tego sformułowania nie możemy użyć w odniesieniu do Facebooka. Gigant z siedzibą w Menlo Park nie traci czasu i rozpoczyna testy kolejnego narzędzia związanego ze swoim komunikatorem.

Customer Chat – nowa wtyczka od Facebooka pozwala na komunikację z klientem w dodatkowym wymiarze. O jaką przestrzeń chodzi? Dzięki Customer Chat będzie można porozmawiać za pomocą Messengera nie tylko bezpośrednio na samym Facebooku, ale także na swojej stronie www.

Messenger już poinformował na blogu, że stworzono specjalną wtyczkę dla komunikatora, która umożliwia zamieszczenie tego narzędzia na stronie internetowej. Co dzięki temu uzyskano? Otóż użytkownicy będą mogli rozmawiać z przedstawicielem marki w aplikacji Messenger, ale także na swojej stronie www.

Co ważne, nowa wtyczka pozwoli na płynne przejście pomiędzy Messengerem na stronie danej firmy, a tym samym narzędziem już na Facebooku czy w aplikacji telefonu. Co równie istotne, nie stracimy przy tym historii rozmowy i nie będziemy musieli rozpoczynać jej od początku. Obecnie usługa jest testowana przez zamkniętą grupę firm, m.in.: AdoreMe, Air France, Aviva, KLM oraz Zalando.

Kiedy narzędzie będzie ogólnodostępne i trafi także do Polski, tego nie wiadomo, ale już dziś należy domniemywać, że jeszcze bardziej uprości komunikację z potencjalnym klientem oraz da wymierne korzyści firmom.

My, co oczywiste, już się nie możemy doczekać, by je przetestować!

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki
Nowa twarz w Abanana. Trafiłem tu z Ekstraklasy S.A., gdzie pracowałem na stanowisku managera ds. komunikacji. Poprzednio kierowałem biurem prasowym i odpowiadałem za politykę informacyjną Wisły Kraków. W klubie pracowałem od 2006 roku. Od lutego 2014 roku do lipca 2015 pełniłem funkcję rzecznika prasowego Białej Gwiazdy.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL