labber.pl - ogólne, Nowinki techniczne, Omówienia projektów

Zalety i wady Responsive Web Design

Co to jest Responsive Web Design?
Responsive Web Design (RWD) to idea, która zakłada, że odpowiednio zaprojektowana strona jest elastyczna, czyli dopasuje się do wszystkich urządzeń, na których jest przeglądana. Jest to nowe, ambitne podejście w projektowaniu stron, które stanowi odpowiedź na gwałtowny wzrost popularności urządzeń mobilnych.

RWD jest ideą, a nie technologią. Prawdopodobnie, istnieje tyle sposobów na przystosowanie strony do wszystkich urządzeń mobilnych, ilu jest zdolnych web designerów. Najpopularniejszą drogą do osiągnięcia tego celu jest koncepcja „Mobile First” zakładająca, że projektowanie każdej strony powinno zaczynać się od stworzenia jej wersji mobilnej, do której następnie dodawane są nowe funkcjonalności pozwalające na dopasowanie jej do innych urządzeń.

Zalety i wady tego rozwiązania
Główną zaletą tego rozwiązania jest większa dostępność strony, odczuwalna wygoda przeglądania i przyjemność z odwiedzania – taka strona jest po prostu atrakcyjna graficznie, estetyczna i spójna. Jej wygląd zostanie zachowany bez względu na to, na jakim urządzeniu będzie przeglądana.

labber.pl - RWD

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

labber.pl

źródło: www.mediaqueri.es

Rozwiązanie to posiada również wady. Przede wszystkim przygotowanie strony zgodnie z ideą RWD jest zdecydowanie bardziej pracochłonne, niż skorzystanie z tradycyjnych rozwiązań, ponieważ wymaga czasu i pociąga za sobą większe koszty. To dodatkowa praca projektanta i grafika – wiele godzin zastanawiania się nad tym, czy dany element, który zamierzamy zastosować na naszej stronie, dopasuje się do innych urządzeń. A powinien dostosowywać się także do mniejszego lub węższego ekranu, innej rozdzielczości, a w dodatku do urządzeń, które nawet jeszcze nie istnieją!

„Jesteśmy w trakcie realizacji trzech projektów z implementacją tej idei – mówi Łukasz Wołek prezes agencji Eura7. Responsive Web Design to trend w projektowaniu stron, który z pewnością będzie postępował. Nasi klienci coraz częściej zgadzają się na to rozwiązanie, a nawet sami o nie pytają. Przy obecnym wzroście popularności smartfonów, serwisy internetowe dostosowane do urządzeń mobilnych to z pewnością bardzo dobra, a coraz częściej konieczna inwestycja.”

Nie ma przesady w twierdzeniu, że jesteśmy świadkami mobilnej rewolucji. Codziennie pojawiają się nowe urządzenia mobilne – trwa prawdziwy technologiczny wyścig. Dlatego warto projektować strony zgodnie z zasadami RWD, choćby po to, aby za każdym razem nie musieć dostosowywać ich do następnych urządzeń. To jednak przede wszystkim krok stronę poprawy jakości życia użytkownika, który z każdym dniem staje się coraz bardziej świadomy i tym samym – wymagający.

Katarzyna Zemlik
Marketing & PR Manager
Agencja interaktywna Eura7
tel: 728 838 144
katarzyna.zemlik@eura7.pl
www.eura7.com

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x