Case Studies

Case study: Zostań Testerem Smaku

Od 22.02.2013 r. do 15.06.2013 r. Eura7 prowadziła dla firmy I.D.C. Polonia – producenta Wafelków Góralki – kampanię pod nazwą „Zostań Testerem smaku!”.

CEL: Spopularyzowanie nowego smaku Wafelków Góralki – nugatowego.

Rozwiązanie: W ramach kampanii agencja przeprowadziła dwuetapowy konkurs, który trwał od 22 lutego do 15 maja 2013 r. W pierwszym etapie konkursu osoby, które chciały zostać testerami Wafelków Góralki, zachęcane były do przesłania za pośrednictwem strony konkursowej zgłoszenia, zawierającego uzasadnienie dlaczego to właśnie one powinny otrzymać posadę Testera Smaku. Spośród nadesłanych kandydatur marka wybrała 30 osób, które przeszły do drugiego etapu i wcieliły się w rolę Testerów Smaku na okres próbny. Każda z nich otrzymała karton wafelków Góralki o smaku nugatowym oraz zadanie testowania smaku w gronie znajomych.

goralki

labber.pl

labber.pl

labber.pl

Nagrodą główną był roczny zapas wafelków Góralki w postaci 12 kartonów wafelków o smaku nugatowym wysyłanych po jednym kartonie, co miesiąc przez cały rok.

Rezultaty kampanii:
– w konkursie nadesłanych zostało 13 117 zgłoszeń. Następnie wytypowaliśmy 30 osób, które przeszły do drugiego etapu – wcielając się w rolę Testera Smaku na okres próbny
– otrzymaliśmy obszerny materiał z testów
– po miesiącu testowania wyłoniony został zwycięzca konkursu.

Zakres prac agencji:
– opracowanie koncepcji akcji,
– organizacja konkursu „Zostań testerem smaku”,
– komunikacja na Facebooku,
– przygotowanie dedykowanej strony konkursowej (landing page).

O Kliencie:
I.D.C. Polonia SA, producent wafelków Góralki, działa na niezależnym rynku hurtowym i detalicznym. Współpracuje z ponadnarodowymi sieciami super- i hipermarketów, ogólnopolskimi sieciami krajowymi a także z wiodącymi hurtowniami branżowymi i detalistami.

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x