Facebook, labber.pl - ogólne

Facebook Stories

Facebook udostępnił swoim użytkownikom usługę Facebook Stories, dzięki której mogą oni zamieszczać na platformie historie swojego życia. Te najciekawsze obejrzycie na stronie usługi.

labber.pl

Facebook z góry ustala tematykę poruszaną w Stories w każdym miesiącu. Namawia też opiniotwórcze osoby do polecania związanej z danym zagadnieniem literatury i muzyki. Myślą przewodnią sierpnia jest pamięć.

Usługa Facebook Stories skierowana jest do osób, które nie tylko publikują, komentują, lajkują i udostępniają treści, ale wykorzystują serwis Facebook w niestandardowy i prowokujący do refleksji sposób. Przykładem takiej poruszającej historii jest opowieść Mayank Sharma z New Delhi, który w wieku 27 lat utracił pamięć, a swoich przyjaciół i dawne życie zrekonstruował właśnie dzięki Facebookowi i funkcji „osoby, które możesz znać”. Na stronie znajdziemy też między innymi historię mieszkańców miasteczka Guelph, którzy utworzyli na Facebooku grupę, by chronić od zapomnienia ważny dla nich zabytkowy budynek oraz Ari Shapiro, korespondenta Białego Domu, który podzielił się historią z pokładu Air Force One, której nigdy nie zapomni.

Każdy może umieścić na stronie własną historię. Aby to zrobić należy skorzystać z facebookowej aplikacji. Podobną inicjatywę przedstawił już Twitter, jednak Facebook ma tę przewagę, że nie stawia swoich użytkowników przed koniecznością zmieszczenia swojej opowieści w określonym limicie znaków.

To krok w kierunku jeszcze wyraźniejszego pokazania społecznościowego potencjału serwisu Zuckerberga, który bazuje na ludzkiej potrzebie ekspresji i chęci przeżywania swojego życia wspólnie z innymi.

Jak podaje za rzecznikiem Facebooka portal Mashable, Facebook Stories dedykowane są na razie wyłącznie indywidualnym użytkownikom serwisu, nie wykluczone jednak, że z biegiem czasu usługa zacznie ewoluować w innych kierunkach.

Czy Facebook Stories będą miały w przyszłości jakikolwiek wpływ na obecne w serwisie marki? W końcu one także mają swoje historie…

Katarzyna Zemlik
Marketing & PR Manager
Agencja interaktywna Eura7
tel: 728 838 144
katarzyna.zemlik@eura7.pl
www.eura7.com

Zapraszam Cię na mój podcast!

Bohaterem każdego odcinka podcastu jest nieoczywiste słowo lub skrót stosowany na co dzień w agencjach marketingu internetowego, którego znaczenie wyjaśniamy wraz z moim gościem rozwijając temat konkretnymi przykładami, dzieląc się danymi i dostępnymi narzędziami.

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL