Facebook, labber.pl - ogólne

Media społecznościowe coraz silniej obecne w naszym życiu – raport „Social Media 2012”

Media społecznościowe na dobre zadomowiły się w naszym życiu i biznesie, stając się globalnym fenomenem, porównywanym do telewizji czy radia. Agencja badawcza Nielsen opracowała raport „Social Media 2012” ukazujący kondycję social mediów oraz zmiany, jakie w nich zaszły.

labber.pl
Źródło: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Dlaczego wciąż odnotowują one wzrost użytkowników, podczas gdy liczba odbiorców tradycyjnych mediów spada?

Na dobrą kondycję social mediów w znacznej części wpływa upowszechnienie się urządzeń mobilnych i coraz silniejsza potrzeba stałego kontaktu ze znajomymi, ale nie tylko…

Rośnie rola serwisów społecznościowych w życiu klientów i konsumentów, którzy spędzają w nich coraz więcej czasu, traktując je jako źródło informacji o produktach i usługach. Tym samym stają się one jednym z najpopularniejszych kanałem komunikacji firm i marek z klientami.

labber.pl
Źródło: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Coraz częściej użytkownicy serwisów społecznościowych logują się do nich za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Wydłuża się także czas spędzany na korzystaniu z aplikacji mobilnych.

labber.pl
Źródło: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Social media wykształciły bardziej poinformowanych konsumentów i klientów oraz otworzyły nowe możliwości zaangażowania ich w relację z marką i takiego targetowania przekazu reklamowego, aby docierał on wyłącznie do potencjalnie zainteresowanych konsumentów. Ponad 1/4 użytkowników serwisów społecznościowych jest pozytywnie nastawiona do wyświetlanych w nich reklam, jeśli są one dopasowane do ich zainteresowań. Więcej uwagi reklamom udostępnianym przez osoby ze swojej sieci kontaktów, jest w stanie poświęcić 1/4 użytkowników.

Warto odnotować, że coraz częściej mamy do czynienia z symultanicznym korzystaniem z mediów. Konsumenci sprawdzają w serwisach społecznościowych informacje, na przykład, w trakcie robienia zakupów czy oglądania telewizji.

O tych i innych trendach w świecie mediów społecznościowych przeczytacie w raporcie Nielsena dostępnym tu: www.blog.nielsen.com/nielsenwire/social/2012/

Katarzyna Zemlik
Marketing & PR Manager
Agencja interaktywna Eura7
tel: 728 838 144
katarzyna.zemlik@eura7.pl
www.eura7.com

Zapraszam Cię na podcast specjalistów z Grupy Eura7!

Razem z zespołem pomagamy firmom rosnąć. Ten cel osiągamy dzięki odpowiedniej strategii, nowoczesnym narzędziom i skutecznym działaniom marketingowym. Uwielbiamy łączyć nowe technologie, marketing i sztukę. Podobnie jak wyjątkowi goście, którzy w naszym podcaście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i pomysłami!

Zobacz odcinki

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projekcie internetowym lub szukasz agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej - skontaktuj się z nami.

Zapisz się na biuletyn redaktora naczelnego
Łukasza Wołka. Bezpłatne porady
i nowości marketingowe oraz newsy
z Abanana i Eura7 na Twojej skrzynce e-mail
już za 5 minut!
Pole "imię" nie jest obowiązkowe, ale jeżeli chcesz, żebyśmy zwracali się do Ciebie po imieniu, podaj nam je :)
loader
Dziękuję za zapisanie się do
mojego biuletynu.
Otwórz teraz swoją skrzynkę mailową, potwierdź zgody i aktywację. Sprawdź proszę, czy mail ode mnie nie wpadł do spamu albo do ofert.
CEO Łukasz Wołek ŁUKASZ WOŁEK, REDAKTOR NACZELNY LABBER.PL
Webinar lojalnościowy
x